Masáže Kolín - Zuzana Vopěnková

Masáž lávovými kameny

Něco z historie
Zmínky o masáži horkými kameny se objevují již v dávných dobách a v mnoha rozdílných kulturách. V Indii byla tato technika známa již před 5000 lety. V orientální medicíně sloužily kameny ke zlepšení toku energie, severoameričtí indiáni zase věřili, že kameny mají svou duši a že za jejich pomoci můžeme získat zpět, co bylo ztraceno. Blahodárné účinky horkých kamenů dále využívali Inkové, Mayové, ale i obyvatelé Mezopotámie, Thajci a Číňané.

Jak masáž lávovými kameny působí?
Přiložením horkých kamenů na tělo dochází k postupnému uvolnění svalů a navození příjemných pocitů. Prokrvení svalů pak napomáhá účinějšímu odplavení škodlivých látek, které způsobují bolest. Klient zažívá pocit naprosté pohody, uvolnění a klidu. A nejen to - kameny v kombinaci s kvalitními oleji stimulují krevní a lymfatický oběh, detoxikují organismus a harmonizují energii v celém těle.

Kdy Vám masáž lávovými kameny může pomoci?
Tato masážní technika pomáhá zejména při bolestech zad, problémech s prokrvením částí těla, při nespavosti, depresích, únavě a stresu.

Jak vlastně masáž lávovými kameny probíhá?
Masáž začíná pokládáním horkých kamenů na celé tělo. Po prohřátí přichází ke slovu specifická technika masáže a hmaty, kterými se postupně zpracovává celé tělo. Důraz je kladen na uvolňování svalstva a energetických drah. Pomalu chladnoucí kameny jsou pravidelně nahrazovány za teplé.

Co byste ještě měl/a vědět?
Masáž horkými kameny není vhodná při přecitlivělé pokožce, vyrážkách, exémech, křečových žilách, popáleninách, modřinách a otevřených ranách, epilepsii, diabetu, hypertenzi, v těhotenství a při menstruaci.

Zaujala vás tato technika?
Přijďte a vyzkoušejte její blahodárné účinky na svém těle!

Těším se na vás, Zuzana.